Restaurants in Main Market

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Restaurants in Main Market Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *